+48 513 241 708

Blizny potrądzikowe – jakie zabiegi pomogą je usunąć?

Czym są blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe są to blizny zanikowe. Za ich powstanie odpowiadają procesy zapalne a także źle dobrane preparaty stosowane w leczeniu trądziku. Zmiany są najczęściej zlokalizowane na czole, policzkach, w okolicach żuchwy a także w okolicach skroniowych. Przy okazji powstawania blizn często tworzą się nieestetyczne, brązowe, czerwone przebarwienia, które często są widoczne nawet pod makijażem.

Jak leczyć blizny potrądzikowe?

W przypadku gdy zależy nam na szybkim i nietrwałym efekcie to mogą pomóc wszelkie podstawowe zabiegi złuszczające i rozjaśniające skórę. Dobrym zabiegiem jest mikrodermabrazja korundowa, która działa peelingująco przez ścieranie wierzchniej warstwy naskórka. Jest to zabieg mało inwazyjny, bezbolesny i szybki, dlatego jest tak dobrze odbierany przez nasze klientki. Głębokość złuszczania jest indywidualnie dobierana do każdej pacjentki. Po serii zabiegów zauważyć możemy wypłaszczenie się blizn i rozjaśnienie przebarwień.

Oprócz mikrodermabrazji możemy zastosować peeling kawitacyjny, po którym możemy zaproponować dobraną do problemu ampułkę lub maskę. Coraz częściej klientki wybierają zabiegi z użyciem igieł, czyli mezoterapię mikroigłową wykonywaną Dermapenem lub mezoterapię igłową. Mikronakłucia wraz z koktajlem dobranym do problemu z jakim zmaga się klientka sprawiają, że blizny stają się mniej widoczne a przebarwienia są znacznie rozjaśnione. Oprócz problemu docelowego, jakim są blizny i przebarwienia działamy tutaj na ogólną poprawę stanu skóry, jej odżywienia. Mikronakłucia powodują lepsze zagęszczenie, spłycenie drobnych zmarszczek, rewitalizację oraz lepszą penetrację składników aktywnych preparatu w głąb skóry.

Jeśli oczekujemy długoterminowego efektu, warto postawić na zabiegi przebudowujące strukturę blizny. Warto tutaj wspomnieć o falach radiowych, laserze Rf frakcyjnym i innych terapiach laserowych. W przypadku laserów ablacyjnych i nieablacyjnych, ten pierwszy zdejmuje górną warstwę blizny poprzez agresywne złuszczanie, po czym następuje odbudowa i wyrównanie powierzchni w miejscu zabiegowym. Laser nieablacyjny przebudowuje bliznę w podobny sposób, jak dzieje się to podczas fizjologicznej budowy skóry. Ponadto możemy wspomóc się zabiegami autologicznymi, czyli wykorzystującymi ogromne możliwości regeneracyjne własnego organizmu.

Jak radzić sobie z przebarwieniami na twarzy?

Przebarwienia mogą być czerwone (związane ze skupiskami naczyń krwionośnych) lub brązowe (pozapalne). W obu przypadkach warto skorzystać z serii zabiegów laserowych. Światło emitowane przez urządzenie stosowane jest do niwelowania rumienia, wyrównywania i korygowania kolorystyki blizn. Należy pamiętać, iż zabieg można łączyć z innymi terapiami, przez co uzyskamy lepsze efekty. Terapie łączone zawsze są dobierane indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta. Przy doborze odpowiedniej metody terapeutycznej należy zawsze uwzględnić : rozległość blizn potrądzikowych, ich głębokość, upodobania danej osoby a także finanse. Ważna jest pielęgnacja domowa, gdyż tylko odpowiednio dobrane produkty po zabiegu wspomogą w prawidłowy sposób leczenie. Pamiętajmy, że im szybciej rozpoczniemy leczenie, tym szybciej uzyskamy efekty terapii i poprawę własnego samopoczucia.

 

RF Frakcyjny 3DEEP

Zabieg polega na jednoczesnym nakłuwaniu i podgrzewaniu skóry głowicą . Podczas wkłucia emitowana jest wiązka fali radiowej, która podgrzewa skórę na całej długości mikroigieł, dzięki temu skóra jest równomiernie podgrzewana na każdym poziomie. Połączenie tych dwóch metod w jednym stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu oraz rozpoczyna się proces tworzenia nowej tkanki poprzez kontrolowane uszkodzenie miejsca w którym występuje przebarwienie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

studiourodyvip.eu